Diaspora voton Vetëvendosje!

Diaspora voton Vetëvendosje!

Pas mesnatës, në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, ka përfunduar numërimi  i 13241 votave të ardhura me postë për zgjedhjet e 6 tetorit. Nga rezultatet e numërimit, del se Lëvizja Vetëvendosje prin me 7030 vota, shkruan KP. E dyta është radhitur LDK-ja me 2158...

read more
BBC: Arrestohen shqiptarët që kontrabandonin emigrantë në Angli

BBC: Arrestohen shqiptarët që kontrabandonin emigrantë në Angli

Pesëmbëdhjetë persona janë arrestuar gjatë një operacioni të zhvilluar në tre shtete kundër kontrabandimit të emigrantëve drejt Anglisë. Shumica e të arrestuarve janë shqiptarë. Në një hotel në qytetin Gent të Belgjikës u gjetën 37 emigrantë shqiptarë, të cilët ishin...

read more
%d bloggers like this: