Albanian girls with Kosovo flag, first anniversary of Kosovo Independence 2009

London Albanian girls with Kosovo flag, first anniversary of Kosovo Independence 2009

Ende nuk keni vendosur se ku do ta festoni Ditën e Pavarësisë së Kosovës? Më poshtë e keni listën e 7 manifestimeve që do të organizohen me 17 dhe 18 shkurt 2012.

1. HAPPY 4th BIRTHDAY KOSOVA @ The Queens Arms, 17 shkurt 2012

Vendi: The Queens Arms, 1 Kilburn High Road, NW6 5SE London. Nga 19:00 gjere 01:00.

Te ftuar special per kete 4 vjetor te madh per kombin shqiptar do te jene: Gezim Shkreli, Hasan Buçinca, Blerim Hajdari, DJ ACEDREN.

HYRJA: FALAS, PER REZERVIME JU LUTEMI KONTAKTONI: 020 7625 6880
https://www.facebook.com/events/103947019734352/

2. EJANI TE FESTOJM SE BASHKU 4 VJET KOSOVA SHTET, 17 shkurt 2012

Vendi: Cavendish Banqueting, Edgware Road,  Colindale, London, NW9 5AE, 19:00 gjere 01:00

Odaparty organizon mbremje te madhe per 4 vjetorin e pavaresise se Kosoves. Marrin pjese Xheki ( Xhevat Mehmeti), Mehdi Berisha- rapsodi yne i madh i kenges shqipe, Nazmije Mustafa,Sokol Rama,Edi Isaku, DJ Toto. Kontaktoni ne kete numra: 07816903518, 07590551744, 07885686931.
https://www.facebook.com/events/209687839127120/

3.KOSOVO INDEPENDENCE DAY by Fundjava Shqiptare, 17 shkurt 2012

Vendi dhe koha: NIGHTCLUB KOLIS, 1 Archway Close, London, United Kingdom, N19 3TD
21:00 gjere 03:30.

DJ KOLI do te jete i pranishem tere naten. More info: 07852824571.
https://www.facebook.com/events/286859078016602/

4. Kosovo Independence Party at LSE, 17 February 2012

Vendi: The Quad, LSE, Houghton Street, London, WC2A 2AE. 20:00 gjere 00:00.

You are all invited to the LSE SU Albanian Society’s Kosovo Independence Party!!! Join us to celebrate the birthday of Europe’s youngest state.

Entry fee: 5 pounds. Please RSVP.
https://www.facebook.com/events/236757819741988/

5. The Bloody Foreigners Gig – THE independence parteyyyy! 18 shkurt 2012

Vendi: Cafe Koha, 11 Saint Martin’s Court City of London WC2N 4AJ. Nga 21:00 gjere 00:00.

Hajde perhajr na koft pavarsia!! Spo hina me thell se tani spo bon…
Celebrating the independence of the second newest country in the world!

Nearest Station: Leicester Square.
https://www.facebook.com/events/342347872454429/

6. PAVARESIA e KOSOVES, Elvana Gjata, Flori Mumajesi & Dj Andy Gramm 18 shkurt 2012

Vendi: Club Revolution, 1 America Square, Tower Hill, London, EC3N 2LS.Prej 21:00 gjere 03:00

Organziuar nga Mbremje Shqiptare Ne Londer. Te ftuar Special per kete 4 vjetor te madhe per kombin Shqiptare do te jene: Elvana Gjata, Flori Mumajesi, Dj Andy Gramm (NRG Radio Albania), Dj Koli (Resident)
https://www.facebook.com/events/253238544749321/

7. Manifestim per nder te Pavaresise se Kosoves, 18 shkurt 2012

Vendi dhe koha: Restaurant Nona, 300 Kilburn High Road, NW6 2DB, London, nga 19:30 gjerë 01:00

Me rastin e 4 vjetorit te shpalljes se Pavaresise se Republikes se Kosoves, Shoqata Peja ju fton te festojme se bashku kete dite madheshtore per popullin shqipetare. Ahengu do te mbahet ne restaurantin prestigjioz Nona me adrese te larte permendur.

Me mareveshje me pronarin,ushqimi do te jete i begatshem dhe do te kushtoje £18,ndersa cmimi i pijeve do te jete shume i volitshem.

Numeri do te jete i kufizuar. Per hollesi dhe rezervim mos hezitoni te na kontaktoni ne:

07957546007 Mithati
07950236708 Luta
077668365471 Burimi
https://www.facebook.com/events/295134377216996/