Kur Rita Ora kthehet në Kosovë ajo ndjehet si Nënë Tereza.

Kur Rita Ora kthehet në Kosovë ajo ndjehet si Nënë Tereza.

Këngëtarja leshverdhë ishte vetëm një vjeçe kur familja e saj emigruan në Britani nga vendlindja e saj Prishtina. Edhe pse ajo u rrit në Londër, Rita bën çmos që t’i mos i harroj rrënjët e saja dhe është falenderuese për përkrahjen nga ata që jetojnë në Prishtinë.

“Nuk dua të them po, por është e pabesueshme se sa më përkrahin ata,” komenton ajo për magazinënë britanike Look në pyetjen se a e sheh ajo veten si kosovaren më e famshme në botë.

“Unë shkova atje që të bëj një video dhe sinqerisht u ndjeva, po e them pa shaka, sikurse Nëna Terezë apo princesa Diana kishte zbarkuar atje. Fëmijët po qanin, dhe unë kurr nuk u ndjeva më krenare.”

Burimi:
http://www.belfasttelegraph.co.uk/entertainment/news/ora-kosovan-fans-make-me-proud-30248927.html