KultPlus: Përfunduan xhirimet e filmit ‘Fusha e Mëllenjave’

Në filmin “Fusha e Mëllenjave” luajnë: Shkumbin Istrefi, Irena Cahani, Melihate Qena, Donat Qosja e aktorë tjerë, shkruan KultPlus. Filmi i metrazhit të gjatë “Fusha e Mëllenjave”, me skenar e regji të Arzana Krajës, para ca ditësh ka realizuar xhirimet përfundimtare...

read more

Tifozët e Arsenalit e quajnë Granit Xhakën të dehur

Një video klip në lidhje me një gabim të Granit Xhakës, gjatë lojës së parmbrëmshme Aresnal vs Crystal Palace, u bë viral. Gjatë kësaj loje, ku Arsenal-i humbi 3-0, Granit Xhaka bëri nje gabim fatal duke ia hedhur topin kundërshtarit pa nevojë dhe më vonë rrëzohet....

read more

I vrari në rrethana të dyshimta në Southampton, ishte shqiptar

Policia britanike njofton se njeriu i i cili vdiq në rrethana të dyshimta, pasi që trupi i tij u gjet i shtrirë në tokë, ishte një i ri 21 vjeçar nga Shqipëria Është fjala për të riun të identifikuar si Shkelzen Dauti i njohur me nofkën Genny. Ai u dërgua menjëherë në...

read more

Galla mbrëmje humanitare në Londër, 18 shkurt 2018

E shtunë: 18 shkurt 2017; Prej: 19:30 - 24.00 Vendi: London Marriott Hotel Regents Park, 128 King Henry's Road, NW3 3ST London Nga Dhjetori i vitit 2015, shqiptarët e Londrës në bashkëpunim me emisionin RADAR dhe RTV Dukagjinin kanë ndihmuar financiarisht mbi 30...

read more