Robin Haxhi Krasniqi

Robin Haxhi Krasniqi

Update: Nathan Cleverly has been forced to withdraw from his World Boxing Organization (WBO) Light-Heavyweight title defence against Robin Krasniqi due to a viral infection. So the fight between Robin Krasniqi and Cleverly has been cancelled.

Kosova Albanian boxer Robin (Haxhi) Krasniqi will fight the world champion, Welshman  Nathan Cleverly, at the Royal Abler Hall in London on 28 April 2012.

The 28 April clash is the first world championship boxing show the London’s iconic Royal Albert Hall for the first time in over a decade.

“I’m glad it’s all sorted out and I can now fully focus on Krasniqi for my title defence,” said Cleverly.

The tickets for this boxing event can be bought here: http://goo.gl/7ioah.

Links:
http://www.robinkrasniqi.de
https://www.facebook.com/pages/Haxhi-Krasniqi/158013600900291
http://www.espn.co.uk/boxing/sport/story/144576.html
http://www.bbc.co.uk/sport/0/boxing/17448826

Robin Haxhi Krasniqi

Robin Haxhi Krasniqi

Freskim: Është anuluar dueli në mes Krasniqit dhe Cleverly-t që ishte planifikuar me 28 prill në Royal Albert Hall. Arsyeja e këtij anulimi është gripi i cili e ka kapluar Cleverly-n dhe e ka pamundësuar atë që të përgatitej për betejë.

World Champion Nathan Cleverly has been forced to withdraw from his World Boxing Organization (WBO) Light-Heavyweight title defence against Robin Krasniqi due to a viral infection. So the fight between Robin Krasniqi and Cleverly has been cancelled.

Lufta e boksierit shqiptar Robin (Haxhi) Krasniqi për titullin e botës po afrohet, tani na ndajnë vetëm pak ditë nga ngjarja e boksit në Londër ku Krasniqi do të përballët me kampionin e botës Nathan Cleverly i cili është akoma i pamposhtur në boksin profesionist.

Kjo do të jetë një ngjarje historike pasi që kampionati i boksit botëror po kthehet në Royal Albert Hall për here të parë që nga viti 1999.

“Sa më shumë bashkatëdhetar shqiptar që do ketë në sallë, aq më mirë për mua”, kështu tha Haxhi (Robin) Krasniqi për AlbanianBoxing.com, andaj ftojmë të gjithë bashkatëdhetarët shqiptarë në diasporë e sidomos ata që jetojnë në Angli që të marrin pjesë në këtë ngjarje sportive për ta përkrahur boksierin nga Juniku i Kosovës.

Me fitimin e titullit të botës, Krasniqi do të ishte boksieri i parë shqiptarë i cili do kurorzohej me një titull bote.

Dueli Krasniqi vs. Cleverly do të zhvillohet në Royal Albert Hall të Londrës, andaj biletat mund të blihen vetëm në Angli, por mundësia online është shumë e mirë për të gjithë ata që jetojnë jashtë Anglisë.

Numri i telefonit për porosinë e biletave në Angli është 0844 – 844 0444, ndërsa blerja e biletave online mund të bëhet përmes: http://goo.gl/7ioah.

Vegëza dhe burimi:
http://www.robinkrasniqi.de
https://www.facebook.com/pages/Haxhi-Krasniqi/158013600900291
http://www.albanianboxing.com/home/info-kombtare/846-wbo-ja-e-lejon-haxhi-krasniqin-per-te-sfiduar-titullin-e-botes.html
http://www.albanianboxing.com/home/info-kombtare/855-rezervoni-biletat-per-duelin-e-madhe-krasniqi-vs-cleverly.html