[mudslide:picasa,0,ukalbaniansnetwork,5740261917690641457,1,640,center]

Currently number 1 on iTunes Rita Ora launched today her new single ‘R.I.P’ at Asprey  in London, England.

The 21-year-old was showing off her sexy curves in a tight rubber dress to the brunch launch of her single R.I.P. as Asprey’s in London’s Old Bond Street.

The rising British Albanian star, who has already had a UK No.1 as the featured vocalist on DJ Fresh’s Hot Right Now in February, looked sensational as she arrived at Asprey’s.

Joining her at the launch was rapper pal Tinie Tempah, who was clutching a bunch of flowers for her to celebrate her recent success.

At the ceremony among celebrities were present her dad, mum, sister and even Albania and Kosovo ambassadors in London.

R.I.P. is the lead single from Ora’s debut album and is her first solo record since she signed with Jay-Z’s Roc Nation label two years ago.

Although brought up in West London, Ora was actually born in Pristina, Kosovo – and moved to England with her family when she was a baby.

See pictures:
[mudslide:picasa,0,ukalbaniansnetwork,5740261917690641457]

[mudslide:picasa,0,ukalbaniansnetwork,5740261917690641457,1,640,center]

Numri 1 i tanishëm në iTunes, Rita Ora, festoj sot singlin e saj të ri ‘R.I.P’ në dyqanin luksoz Asprey të Londrës.

Shqiptarja 21 vjeçare tregoi trupin e saj seksi me një fustan për-trupi gome në këtë dyqan të famshëm në zemër të Londrës.

Ky yll britanik që sa po vjen e rritet u duk senzacionale kur erdh sot në këtë parti.

Në mesin e shumë njerëzve të famshëm ishin edhe babai i saj, e ëma, motra si dhe ambasadorët e Kosovës dhe Shqipërisë.

Edhe pse është rritur në Londrën Perëndimore Rita Ora ka lindur në Prishtinë dhe ka ardhur në Angli me familjen e saj kur ishte shumë e vogël.

Fotot nga ky festim i sotshëm:

[mudslide:picasa,0,ukalbaniansnetwork,5740261917690641457]