Shkolle shqipe edhe ne Ipswich

Shkolla e Gjuhes Shqipe ne Ipswich, UK – Njoftim per te gjithe shqiptaret qe jetojne ne zonen e Ipswich, perfshire Zonat Esex, SUffolk and Norfolk – ne fillim te vitit 2011 do te hapet shkolla e Gjuhes Shqipe ne Ipswich per femijet e te gjitha moshave. Nese doni te regjistroni femijet tuaj, ju lutemi na njoftoni me e-mail ne admin@albwnet.org ose telefon 07710055263.

Lajm pune: Kerkohet mesues/e i gjuhes shqipe ne Ipswich.

Shkolla do te filloje ne fillim te vitit 2011. Per me shume informacion ju lutemi na kontaktoni ne admin@albwnet.org ose telefon 07710055263.

Burimi:
Albanian Women Network UK
http://www.facebook.com/pages/Albanian-Women-Network-UK/126724557343156

Festimi i 28 nentorit, Shpressa Programme

Shpresa Programme ju fton te merrni pjese ne festen/shfaqjen per pavaresine e Shqiperise. Biletat mund ti merrni ne zyrat e Shpresa programme. Shfaqja do te jepet ne 28 Nentor 2010 ne Stratford Circus, Theartre Square, Strarford, E15 1BX. Hyrja mundesohet ne oren 3:30 dhe shfaqja fillon ne oren 4:00 e mbaron ne 6:00. Per me shume informacion kontaktoni ne 020 7511 1586.

Gezuar Festen.

Burimi:
Shpresa Programme
http://www.facebook.com/shpresa.programme


Shoqata Nene Tereza Organizone Mbremjen Festive me Rastin e 28 Nentorit

Time: 28 November · 12:30 – 15:30, Location: Cypriot Community Center. Earlham Grove. Wood Green. N22 5HJ

Ju Ftojme te beheni pjese e kesaje mbremje duke pronontuar vendin tuaje meqense vendet jane te limituara, Shoqata Nene Tereza sjelle per juve Grupin Muzikor me te mire ne Londer, 100%Live, gjithashtu ne kete mbremje do kemi te ftuar kengetare te muzikes folklorike si dhe perfaqesues nga Haringey Council , Enfield Council, Perfaqesues te Ambasades si dhe shume Aktivitete te Tjera.

Hyrja ne Salle Behet Falas.

Per Organizimin e Kesaje mbremje duam te Falenderojme Sponsor tane te cilet kane sponsorizuar ne kete dite.

Burimi:
http://www.facebook.com/event.php?eid=138203206228504

%d bloggers like this: