Pavaresia e Kosoves

ILIRIA, shoqata e re shqiptare ne Birmingham, organizon nje feste me rastin e perkujtimit te 2 vjetorit te shpalljes se Pavaresise se Kosoves.

Aktiviteti zhvillohet ne diten e shtune, 27 Shkurt 2010, ora 3.OOp.m-7.OOp.m, tek: Soho Community Centre, 38 Chapel Street, Handsworth, Birmingham, B21 0PA

PROGRAMI I FESTES:
• Grupi i valleve tradicionale shqiptare nga Shpresa Programme nga Londra
• Kengetarja e talentuar angleze, znj Claire Fletcher interpreton kenge shqiptare
• Pedralta – grupi me i famshem dhe i respektuar i valleve Belly Dance ne Birmingiham
• Interpretime poetike nga femijet shqiptare
• Muzike dhe valle shqiptare nga te gjitha zonat e shqiptarise, servirur per te gjithe pjesemarresit
• Ushqime dhe pije te lehta per te gjithe mysafiret
• Si dhe shume surpriza te tjera

HYRJA ESHTE FALAS!
Per te konfirmuar ardhjen tuaj, ju lutem te na kontaktoni ne numrin e telefonit: 07539 833 448, ose permes postes elektronike: admin.iliria@gmail.com

Kerkese: Kodi i veshjes eshte kuq e zi. Nese ju apo femijet tuaj mund te vijne me veshje kombetare, dote jeni me se te mirepritur. Faleminderit!

Pranvera Smith
Administrator
ILIRIA

%d bloggers like this: